İstanbul'un betonlaşmış caddelerinden, çocuklarımızı ve gençlerimizi doğanın tam ortasına bırakıyoruz. Dağ, orman, deniz, dere gibi kavramları sadece televizyonda gören çocuklarımıza ve gençlerimize inanılmaz bir doğa deneyimi yaşatıyoruz. 7- 17 yaş arası çocuklarımız bu eşsiz deneyimi bizimle yaşayabilir.


İnsanın özlem duyduğu doğa ile spor kavramının birleşmesi sonucu beliren doğa sporları kavramı son yıllarda çocukların eğitiminde de etkin olarak kullanılmaya başlanılmış ve Milli Eğitim programlarımızda yerini almıştır. Yaparak, yaşayarak öğrenme ilkesinin kalıcılığı sadece doğa koşullarında kazanılan teknik becerilerde değil; bununla beraber edinilen yardımlaşma, kazanma-kaybetme durumlarında duygu kontrolü, sosyal bütünlük algısı gibi pisiko-sosyal kazanımlarda da gözlenebilmektedir.


Örneğin;
çadır kurulurken çocuğun arkadaşları ile yardımlaşması, kaya tırmanışında zirveye ulaştığında hissedilen kendine güven, kamp ortamında yapılması gereken bireysel bakımın öğrenilmesi bu kazanımlardan sadece birkaçıdır. Benzeri kazanımlar kitaplardan, internetten, bir başkasının anlatımından edinilemez. Nitelikli bir doğa kampı çocuğun gelişimi için kamptan öte bir unsur olacaktır.

Doğa Kampı çerçevesinde çocuklarımız; gibi kavramlarla tekrar tanışıp farklı bir çerçeveden bakabilmeyi zaman içerisinde kazanacaklardır.

- Ekip Çalışması
- Kişisel Becerilerin Gelişmesi
- Analitik düşünebilme
- Doğa ve Çevre Bilinci
- Liderlik
- Zorluklarla Mücadele
- Amaç / Hedef İkilemi
- Bireysel farkındalık ve özgüven kazanma
- Risk yönetimi ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi
- Takım çalışması, motivasyon ve zaman kullanımı alanlarında bireysel gelişim
- İletişim becerilerinin geliştirilmesi
 

Amacımız
çocuklarımızın sosyal, fiziksel ve duygusal gelişimlerine destek vermek ve katkı sağlamaktır. Bundan dolayı programlarımız psikologlar tarafından takip edilmektedir.

 
  Kurumsal | Site Haritası | İletişim
   info@İstanbulkamp.com